Рекомендації учням

Як упоратися з неприємними почуттями

Досить часто трапляються в житті ситуації, коли нам буває погано на душі. Такий стан породжує злість, страх, образу на когось і на себе.

У такі хвилини нам здається, що інші люди недобре ставляться до нас. Ми почуваємося дуже самотньо і думаємо, що всі люди погані. І тоді здається, що ніхто не зможе нам допомогти. Але виявляється – є вихід із такої ситуації.

Давайте поміркуємо, що можна зробити, щоб почуватися щасливішим.

Як ти вважаєте, чи однаково ми сприймаємо одне й те саме? Наприклад, така звичайна ситуація: тебе не запитали на уроці. Які відчуття можуть виникнути в інших учнів?
Злість: „Це було єдине запитання, яке я знаю!”.
Радість: „Яке щастя, я цього не знаю!”
Заздрощі: „Сашка, завжди встигають запитати”.
Пригнічення: „Вона впевнена, що я нічого не знаю”.
Засмучення: „Вона ніколи мене не запитує” Чи бувало таке з тобою?
Зверни увагу, що в даній ситуації справа не в самій події, а в тому як ти її сприймаєш.

А тепер давай порівняємо, хто краще почувається. Багато залежить від того, як ти себе відчуваєш. Якщо ти віриш в успіх, він і прийде до тебе. Але, якщо, зрештою, тобі не пощастило, не втрачай надії.

Перш за все – заспокойся. Для цього зроби декілька глибоких вдихів та видихів. Спробуй сприйняти свою невдачу як урок, адже краще вчитися на власних помилках. Скажи собі: „ Я тільки вчуся. Я маю право на помилку!” подумай: „У чому була моя помилка? Чому в мене не вийшло?” А далі – дуже важливо: „За що я можу себе похвалити?”

Стати впевненішими допоможуть слова: „Я можу!” спробуй повторювати їх тихенько (наприклад, перед контрольною).

Якщо ти зробиш усе це, удруге тобі вже буде легше робити цю справу.

Слід пам’ятати! Частіше за все ми вигадуємо те, що про нас думають інші.

Ти не можеш знати, що думає чи відчуває інша людина, доки ти в неї про це не запитаєш. Якщо ти себе недооцінюєш, заведи щоденник успіхів. Записуй у нього всі свої успіхи. Навіть маленький успіх – це твоя перемога. Отже, багато залежить від тебе. Якщо своє роздратування „зривати” на комусь чи носити в собі – це ні до чого доброго не приведе. Таким чином проблему не вирішити, а поганий настрій тобі гарантовано.

Якщо ти хочеш почуватися краще:

Після такої „розрядки” обов’язково прийде спокій. Тепер можна обдумувати і обговорити все спокійно: без криків, плачу та сварок. Вихід обов’язково знайдеться.

Крім того, доброзичливим людям живеться набагато приємніше і спокійніше.

Як ти вважаєш, що відчувають злі, жадібні та заздрісні люди? Постійне невдоволення шкодить і нервовій системі, і серцю, і шлунку. Крім того - у такої людини зазвичай мало друзів або й взагалі немає їх.

Виявляється, що доброту слід в собі „тренувати”: робити добрі вчинки, помічати в людях їхні хороші сторони і вчитися на їхніх справах.

Тож пригадай та розкажи про хороші якості, добрі вчинки своїх друзів чи однокласників. Спробуй пригадати якомога більше приємнішого про кожного.

Якщо при тобі когось ображають, підтримай слабшого.

Ми з тобою зробили спробу з’ясувати, чи можна якось інакше сприймати деякі проблеми. Ми сподіваємося, що твоя віра в себе трішечки зросла.

Посміхайтесь!

Пропонуємо розгадати загадку: «Вона немає ціни. Вона збагачує тих, хто її одержує, не збіднюючи тих, хто її дарує. Вона продовжується одну мить, пам'ять же про неї часто збері¬гається надовго. Немає таких багатих, які могли б прожити без неї, і немає таких бідних, які б не стали багатші її милістю.

Вона створює щастя в домі, атмос¬феру доброзичливості у справах і слу-жить паролем для друзів.

Разом з цим її не можна купити, випросити, позичити чи вкрасти, бо вона являє собою таку цінність, яка не принесе ніякої користі, якщо тільки не буде йти від чистого серця».

Так що ж це? Звичайно ж, по¬смішка! Тож поговоримо про посмішку.

Вчинки красномовніші за слова, а посмішка означає: «Ви мені подобає-тесь. Ви робите мене щасливим. Я ра¬дий вас бачити». Я кажу про справжню щиру посмішку - посмішку, сповнену сердечної доброти, що йде з глибини душі, посмішку, яка високо цінується в людських стосунках.

Що можна порадити, якщо ви не відчуваєте бажання посміхатись? Спро-буйте змусити себе: якщо ви наодинці, наспівуйте якусь веселу пісеньку, згадуйте приємні хвилини вашого життя, коли ви чудово повеселилися у товари¬ша на іменинах, коли ви добре відпов¬ідали біля дошки і одержали заслуже¬ну п'ятірку, коли вам посміхнулася дівчина, яка вам симпатична, і погоди¬лася піти з вами в кіно. Поводьтеся так, як ніби ви вже щасливі, і це приве¬де вас до щастя!

Щоразу, коли виходите з дому, на¬беріть бадьорого вигляду, високо підніміть голову, ніби вона увінчана короною, дихайте на повні груди, «пий¬те» сонячне світло, вітайте посмішкою ваших друзів. Намагайтеся зосередити¬ся на думці про те, що вам хотілося б здійснити, намалюйте в своїй уяві образ симпатичної і достойної людини, якою вам хотілося б стати. Підтримуваний вашою думкою, він буде щохви¬лини перетворювати вас саме в таку особистість!

Посміхайтеся! І люди, зігріті вашою посмішкою, будуть тягнутися до вас!
Посміхайтеся!
І ваша посмішка створить щастя у вашому домі, атмосферу доброзичливості в спілкуванні.

Тільки ця посмішка має йти від чистого серця, тоді ви станете багатші з її милості. Адже, якщо ви здатні завжди посміхатися життю, життя завжди посміхнеться вам!

Коли не подобається моя зовнішність?

Стати сильнішим і красивим можна. Подивись уважно на себе і оточуючий світ. Кожного дня ти бачиш себе в дзеркалі. Щось тобі подобається в своєму відображенні, а щось хотілось би змінити.

Багатьом підліткам може не подобатись їхнє обличчя, волосся, голос, фігура та ін. Досить рідко можна взагалі знайти людину, яка повністю задоволена своєю зовнішністю.

Тобі може бути незручно від своєї зовнішності, але, повір, оточуючі звертають на це набагато менше уваги, аніж ти думаєш. Зовнішність, проблема ваги, швидкий або повільний ріст - все це може стати серйозними випробуваннями в юнацькі роки. Але з часом більшість із цих проблем зникне. А деякі залишаються. І багатьом доведеться змиритись з тим, що хтось може бути кращим. В твоїх силах вміти залишатися завжди самим собою і показати себе виграшно. Тому важливо в розумній мірі цікавитись своєю зовнішністю. Те що може не подобатись тобі, може подобатись іншим і викликати у них захоплення, а навіть і заздрість.

Нічого не заважає твоєму волоссю, обличчю, рукам і нігтям бути завжди чистими. Білі зуби, здорові, рожеві ясна зроблять твою посмішку більш привабливою. Правильне харчування і фізичні вправи допоможуть тобі слідкувати за вагою.

Крім того завжди можна підібрати фасон одягу і стильну зачіску, які зможуть підкреслити переваги твоєї зовнішності і приховати недоліки. Додай зусилля й фантазію і твоя зовнішність зможе вигідно змінитися.

Не забувай про те, що кіно і телепередачі, красиві жінки і «накачані чоловіки» - все це реклама. Саме вони - виробники і рекламодавці, що отримують великі прибутки втискають нас в певні рамки «краси», їм вигідно, щоб ми купували дорогу кос¬метику для тіла і сиділи на «модних» дієтах. Перед тим як вийти на подіум чи з'явитись на обкладинці журналу над фотомоделлю чи моделлю працює ціла група візажистів, стилістів і косметологів. Далеко не всі виглядають як супермоделі.

Пам'ятай! Нікому не дозволяй втиснути себе в чиїсь рамки. Будь по своєму красивим!

Стань перед дзеркалом зараз і заглянь собі в очі. Чи симпатичні вони? Що ти в них побачив? Веселі смішинки, чи смуток, чи ще щось, що не можна передати словами?

Згадай які очі у твоїх друзів, у однолітків? Чому одні очі тобі подобаються, вони тебе притягують, тобі хочеться познайомитись з цією людиною, а інші, навпаки, відштовхують. Буває й так, що хтось має красиве тіло, обличчя, а погляд - неприємний. Чи захочеться тобі з ним подружитись?

Крім того, подумай - більшість твоїх друзів мають прекрасні якості і ти навіть не думаєш про те, як вони виглядають. І ти також маєш чесноти, які здатні затьмарити будь-які фізичні недоліки - і реальні, і надумані.