Покрокові дії батьків по організації інклюзивного навчання

Шановні батькі, якщо Ви спостерігаєте у поведінці дитини моменти, які Вас хвилюють: малюк дуже рухливий, імпульсивний, неслухняний або, навпаки, млявий, повільний, у нього повсякчас змінюється настрій. Ви бачите особливості в розвитку соціальної взаємодії з оточуючими, відсутність бажання контакту з рідними та однолітками. Якщо у дитини є труднощі в засвоєнні освітньої програми чи навчальних предметів, проявляється агресія. Дитина часто відчуває себе втомленою, не бажає вчитись, виконувати домашні завдання, відвідувати школу або садочок, то це можуть бути прояви певних розладів. Для того, щоб допомогти своїй дитині впоратися з вище перерахованими труднощами Ви можете звернутися до ІРЦ свого району і пройти комплексну оцінку розвитку (КОР) дитини.

Для цього Вам необхідно зареєструватися на сайті АС «ІРЦ» і залишити заявку на проходження КОР. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами і Ви зможете обрати зручний для Вас час для проходження КОР.

На зустріч з фахівцями треба буде мати при собі наступні документи:

Після того, як Ви пройдете обстеження протягом 10 робочих днів (для ВПО - 5 робочих днів) готується висновок. Коли Ваш висновок готовий з Вами зв’язується спеціаліст і запрошує на консультацію та його отримання.

Коли Ви прийдете отримати наші фахівці нададуть Вам рекомендації і порекомендують навчальний заклад, який найбільше підходить Вашій дитині для повноцінного розвитку і навчання.

Після цього Ви звертаєтеся до закладу освіти, пишете заяву та додаєте до неї витяг ІРЦ про комплексну оцінку розвитку дитини.

Керівник закладу освіти дає подання до органу управління освітою щодо погодження організації інклюзивного навчання в його закладі. Орган управління освітою дає лист-погодження або наказ про це. За необхідності в штатний розпис закладу потрібно внести зміни, наприклад, ввести додаткові ставки асистентів вчителів чи вчителів-дефектологів. Керівник закладу освіти видає наказ щодо створення класу або класів з інклюзивним навчанням, щодо затвердження положення про команду психолого-педагогічного супроводу в закладі освіти, про склад цієї команди.