Яна Петрова


Щороку Всесвітній ОРТ влаштовує двохтижневу літню програму під назвою «Digital Skills Academy», яка збирає разом студентів та викладачів з Європи й Ізраїлю. Ця програма надає можливість студентам розширити й удосконалити свої навички в мультимедійному просторі, а саме в галузях: «Виробництво цифрового відео», «Сучасна цифрова фотографія» і «Виробництво цифрового звукозапису», з яких учасник обирає одну, бажану.  Програма дозволяє учасникам відкрити нові методи застосування своїх знань, отримати новий досвід, відвідати професійні ТБ та кіностудії, а також удосконалити своє вміння працювати в команді. Для учасників зазвичай організовуються різноманітні єврейські та культурні заходи, що робить перебування у «Академії» більш цікавим та яскравим. Весь матеріал викладається англійською мовою, адже програма інтернаціональна. Відбір учасників програми відбувається дуже ретельно: розглядається відео-заявка, надані студентом роботи та рекомендаційний лист від школи. Проте одним з найбільш визначних пунктів відбору лишається бажання студента навчатися та розвиватися у сфері мультимедіа. 


Влітку 2018-го року двом нашим учням Микиті Карпію та Яні Петровій вдалося стати її частиною. Їх фотографії та відео ви могли бачити на цій сторінці не раз, адже обоє є частиною шкільного прес-центру. Фотографія та зйомка є невід’ємною частиною їх життя. Про місце цифрового візуального мистецтва у своєму житті мені розповіла Яна.


Янине знайомство з фотографією почалося в 2015 році. Перші кадри на своєму шляху фотографа вона знімала на мобільний телефон. Тоді ж Яна зрозуміла, що кожен бачить світ по-різному і їй захотілося ділитися своїм баченням через фотозйомку, таким чином вивчаючи себе.  До того ж фотороботи, які виходили, їй подобалися, що спонукало продовжувати займатися цим видом мистецтва. Зараз фотографія для Яни - можливість донести світу свої думки, занурити людей у свою галактику через зображення. За її творчим розвитком можна спостерігати в інстаграм аккаунті @lost.paradise


Частиною програми Digital Skills Academy Яна стала завдяки шкільному прес-центру: активність у роботі не залишилася непоміченою і її номінували на цю програму. Я розпитала Яну про враження від поїздки і тепер охоче поділюся з вами.

Чому ти навчилася за час проведення програми?

.

Під час навчання у DSA я отримала досвід роботи з професійним світлом, разом з іншими вивчала правила предметної зйомки, портретів, пейзажів. Також у нас був досвід зйомки з професійною моделлю. Крім того, ми відвідали головну кіностудію в Болагрії «Nu Boyana Film Studios».

 

Розкажи про нових людей, з якими познайомилася під час програми.

.

В програмі брали участь люди з восьми країн: Ізраїлю, Болгарії, України, Італії, Росії, Франції, Киргизії та Іспанії. Ми всі були одним цілим, тому атмосфера була домашня та приємна. Це цікавий досвід: працювати з людьми, які розуміють тебе.

 

Яке враження в тебе лишилось від програми?

.

Загалом я закохалась в атмосферу DSA, в зелені гори Болгарії, в людей, які були поруч, в місця, що ми відвідали та в енергію, яку нам віддавали вчителі.

 

Кому б і для чого ти порадила стати частиною програми?

.

Я б порадила стати частиною програми тим, хто дійсно прагне до нових пізнань у мультимедійному світі та хоче збагатити себе новими враженнями і почуттями.


Журналістка: Учениця 11-Б класу Задерновська Єва.

#Наші_учні_найкращі #Талановиті_журналісти_нвк141орт