Всеукраїнський експеримент з робототехніки

Наказом Міністерства освіти і науки України від 02 липня 2016 року № 759 «Про проведення дослідно-експериментальної роботи на базі комунального навчального закладу “Навчально-виховний комплекс № 141 «Освітні ресурси та технологічний тренінг» міста Києва (дошкільний навчальний заклад – школа І ступеня – спеціалізована школа ІІ ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов та інформаційних технологій – технологічний ліцей)» на 2016-2021 роки затверджено проведення дослідно-експериментальної роботи за темою «Створення та апробація методичної системи навчання основам робототехніки як складової STEM-освіти».

Під час проведення експерименту до участі у ньому можуть долучатися загальноосвітні навчальні заклади, які працюють над вирішенням аналогічних завдань. Щоб долучитися до списку навчальних закладів, які проводять дослідно-експериментальну роботу за вказаною темою, школі необхідно вивчити матеріали експерименту (заявку і програму), обговорити проблему з науковим керівником проекту та на засіданні педагогічної ради. Витяг із протоколу засідання ради разом із супровідним листом необхідно передати до районного управління освіти. В свою чергу районне управління освіти, вивчивши питання, звертається до обласного (міського) управління освіти з проханням підтримати ініціативу педагогічного колективу навчального закладу та порушити клопотання перед Міністерством освіти та науки України щодо включення ЗНЗ до списку навчальних закладів для проведення дослідно-експериментальної роботи за темою «Створення та апробація методичної системи навчання основам робототехніки як складової STEM-освіти».

Щоб отримати зразки документів для оформлення експерименту, надішліть листа від навчального закладу на поштову скриньку s.dziuba@nvk141.ort.org.ua /Дзюба Сергій Миколайович/.

Очікувані результати експерименту

1. Розробка методичної системи навчання основам робототехніки у загальноосвітньому навчальному закладі як складової STEM-освіти.

2. Розробка навчальних програм курсів за вибором, факультативів, гуртків, спецкурсів.

3. Розробка навчально-методичного забезпечення курсу робототехніки: навчальні, навчально-методичні посібники, електронні ресурси.

4. Розробка навчально-методичних, методичних матеріалів, рекомендацій для вчителів щодо навчання учнів основам робототехніки і використання у навчальному процесі засобів робототехніки.

5. Розробка діагностичного інструментарію для визначення результативності навчально-виховного процесу загальноосвітнього навчального закладу в умовах застосування сучасних ІКТ.

6.  Визначення факторів та чинників, що впливають на підвищення ефективності навчально-виховного процесу в аспекті дослідження.