РОБОТРАФІК–2020

Всеукраїнські змагання «Роботрафік-2020»

Всеукраїнські змагання «Роботрафік-2020» покликані мотивувати учнів до здобуття додаткових знань і навичок в галузях автомобілебудування, мехатроніки та програмування з метою проєктування та створення складних роботизованих систем, а також наочно продемонструвати необхідність дотримання правил дорожнього руху.

Ініціатори і розробники змагань ставлять перед їх учасниками кілька завдань:

·       створення автономної моделі робоавтомобіля, що рухається із дозволеною швидкістю заданою трасою, дотримуючись правил дорожнього руху та враховуючи дорожню ситуацію;

·       презентація ідей, що сприяють підвищенню безпеки дорожнього руху;

·       демонстрація знань правил дорожнього руху;

·       створення тривимірних вузлів автомобіля у системах інженерного проєктування.

Конкурсні категорії:

·       A. Рух у ситуації «Місто» з дотриманням ПДР.

·       B. Рух з максимальною швидкістю у ситуації «Перегони».

·       C. Конкурс інженерних пропозицій щодо підвищення безпеки транспортного руху.

·       D. Тест за правилами дорожнього руху.

·       E. Тривимірне моделювання у CAD-системі.

Змагання Роботрафік (Robotraffic) були розроблені і вперше проведені в Центрі робототехніки Leumi в Університеті Техніон (Ізраїль) у 2010 р. З того часу вони стали міжнародними й проводяться щорічно на базі Техніону.

З 2010 року в Міжнародних змаганнях в Ізраїлі брали участь тільки команди зі шкіл України, що працюють в мережі ОРТ. Із 2018 року за ініціативою НВК №141 були започатковані Всеукраїнські змагання «Роботрафік», до яких мали можливість долучитись усі охочі команди з України. Перші роки змагання проводились тільки в одній (старшій) лізі для учнів 8-11 класів. Цього року вперше змагання будуть проводитись у молодшій лізі для учнів 10-14 років. Команди проходять відбір на регіональному етапі, найкращі них мають можливість узяти участь у Всеукраїнських змаганнях у Києві. За підтримки організаторів для команд-учасниць регіональних змагань проводились безкоштовні тренінги і навчальні вебінари, постійно надавалась технічна допомога та методичний супровід.

Кожного року кількість команд, що беруть участь Всеукраїнському етапі, збільшується, а в цьогорічних третіх Всеукраїнських змаганнях очікується понад 25 команд-учасниць із різних областей України (Київська, Дніпровська, Запорізька, Одеська, Чернівецька, Сумська, Тернопільська, Полтавська, Херсонська).

Організаторами Всеукраїнських змагань Роботрафік-Техніон виступають: ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Благодійна організація “Благодійна установа “Освітні ресурси і технологічний тренінг”, НВК №141 "ОРТ" м. Києва, Навчальний STEM-центр «Сократ».

Всеукраїнські змагання відбудуться 7 лютого 2020 року на базі НВК №141 «ОРТ» м. Києва за адресою: м. Київ, 02154, бул. І. Шамо, 5.