Навчальні курси для учнів

З 2005 року на базі ліцею працює мережева академія Cisco, на базі якої учні старших класів мають можливість отримати кваліфікаційну підготовку з інформаційних технологій у сфері апаратного забезпечення комп’ютера та комп’ютерних мереж.

Навчання проводиться за наступними курсами:

IT Essentials: PC Hardware and Software (Основи інформаційних технологій: Апаратне та програмне забезпечення ПК)

Курс дає фундаментальні знання про апаратне забезпечення та операційні системи ПК. Учні вивчають функціональні можливості апаратних засобів та компонент програмного забезпечення, ознайомлюються з основними проблемами безпеки та методами їх вирішення. На практиці учні отримують навички ремонту та модернізації комп’ютерного обладнання та налагодження ПК, встановлення операційних систем та програмного забезпечення, а також пошуку та налагодження несправностей, що пов’язані з програмним або апаратним забезпеченням ПК. Окрім того, до програми включено базові знання про організацію комп’ютерних мереж.

Курс орієнтовано на підготовку до сертифікації CompTIA A+.

CCNA (Cisco Certified Network Associate, сертифікований фахівець з комп'ютерних мереж)

Призначення курсу CCNA полягає в фундаментальній підготовці учнів з теорії та практики проектування, побудови та технічного супроводження локальних та глобальних мереж з використанням загальноприйнятих стандартів та рішень. Учні отримають навички встановлення та конфігурації комутаторів і маршрутизаторів Сisco в багатопротокольних мережах, які об’єднують локальні та територіально розділені мережі (LAN і WAN), налагодження на початковому етапі, підвищення продуктивності та захищеності мереж.

CCNA 1: Introduction to Networks – введення в архітектуру, структуру, функції, компоненти і моделі Інтернету та комп'ютерних мереж. Принципи IP адресації, основні поняття Ethernet концепції, медіа, вводяться для забезпечення бази навчальної програми. Після проходження цього курсу учні зможуть створювати прості локальні мережі, основні конфігурації для маршрутизаторів і комутаторів, застосовувати схеми IP-адресації.

CCNA 2: Routing and Switching Essentials – описує архітектуру, компоненти та команди, що використовуються маршрутизаторами та комутаторами у невеликих мережах. Учні дізнаються, як налаштувати маршрутизатор і комутатор на базовому рівні. Після проходження цього курсу вони зможуть конфігурувати та усувати несправності маршрутизаторів та комутаторів, розв'язувати загальні проблеми протоколів RIP v1, RIP v2, однообласного та багатообласного протоколів OSPF, віртуальних локальних мереж, маршрутизації всередині VLAN у IPv4 та IPv6 мережах.

CCNA 3: Scaling Networks – описує архітектуру, компоненти та команди маршрутизаторів і комутаторів у великій і комплексній мережі. Учні дізнаються, як сконфігурувати маршрутизатори та комутатори у режими підвищеної функціональності. Після проходження цього курсу учні зможуть налаштовувати та усувати несправності маршрутизаторів та комутаторів, розв'язувати загальні проблеми протоколів OSPF, EIGRP, STP і VTP у IPv4 та IPv6 мережах. Також отримають знання та навички, необхідні для реалізації DHCP та DNS операції в мережі.

CCNA 4: Connecting Networs – обговорення WAN технологій та мережевих сервісів, необхідних для конвергованих додатків в комплексних мережах. Курс дозволяє учням зрозуміти критерії відбору мережевих пристроїв і WAN технологій для задоволення потреб мереж. Учні дізнаються, як сконфігурувати та усунути несправності мережевих пристроїв і вирішувати спільні з протоколами канального рівня моделі OSI проблеми Також отримують знання та навички, необхідні для застосування підходів IPSec й віртуальних приватних мереж (VPN) у комплексних мережах.

Після успішного проходження навчання, по кожному із семестрів учні отримують Академічний сертифікат про закінчення і готові до складання сертифікаційних іспитів. Для отримання статусу CCNA необхідно скласти два іспити – 100-101: ICND1 та 200-101: ICND2. Також можна отримати статус CCNA не в два етапи, а склавши тільки один іспит – 200-120: Cisco Certified Network Associate.

Для учнів, які успішно закінчили навчання по курсу CCNA (із середнім балом більше 80%), компанія Cisco Systems надає ваучер на 50% знижку для здачі сертифікаційного іспиту на отримання сертифікату CCNA міжнародного зразка.