Кравчук Оля

Ми продовжуємо цикл розповідей про обдарованих учнів НВК №141 "ОРТ" м. Києва.
Кравчук Оля, учениця 11-А класу, цього року брала участь у програмі, що дає можливість підліткам, які мають певні здібності в сферах біології, математики, фізики, ІТ технологій та хімії, зробити власні дослідження разом із однолітками з усіх куточків світу. Аби взяти участь у поїздці, дівчина пройшла декілька етапів відбору:
-тестові завдання;
-заповнення бланку своїх пріоритетів;
-відеоконференція з представниками всесвітнього ОРТ;
Виконавши все необхідне, Олі вдалося вибороти собі місце у захоплюючій поїздці.

Семінар проходив в інституті Вейцмана (Ізраїль), де перебувало близько 20 учнів із різних країн (Литва, Молдова, Росія, Чехія, Болгарія, Ізраїль , Італія, Мексика, Аргентина, Іспанія). Учасники були розділені на 7 груп, по 3 людини в кожній. У свою чергу, кожна група мала власний проект, який могла вдосконалити протягом 20-ти днів.

"Я була в команді з дівчиною з Бразилії та хлопцем із Мексики, - розповідає Оля. - Спочатку нам було складно порозумітися, існував такий собі бар'єр, проте згодом ми знайшли спільну мову та добре потоваришували".
Як було зазначено раніше, кожна група мала свою власну тему, щодо якої у подальшому виконувалося дослідження. "Рак грудей" був темою команди Ольги. Разом із ментором учасники проводили експерименти з раковими клітинами та їх взаємодією з різними факторами.

Поїздка була не лише пізнавальною в науковому сенсі, але й мала безліч цікавих екскурсій. Наприклад, у Єрусалим та Хайфу.
"Ми мали змогу побачити величезну кількість цікавих місць у невідомій для нас країні, відчути весь колорит містечок та вуличок, дізнатися нові для себе факти," - каже одинадцятикласниця.
Програма поїздки, в цілому, була надзвичайно насиченою. Керівники команд не давали сумувати нікому. Кожного вечора всі збиралися разом, обговорювали свій день; проводилися різноманітні заходи, що допомагали дізнатися більше один про одного.

Наприкинці семінару, кожна група мала представити власні розробки, звіт про результати досліджень за весь період програми у вигляді презентації своїх надбань. "Аби гідно переставити себе та свій проект, ми сумлінно готувалися протягом декількох днів, дороблюючи останні деталі."
"Озираючись на минуле, я згадую цей чудовий досвід із усмішкою на обличчі,- розповідає дівчина,- і з упевненістю можу сказати, що ніколи не забуду той час, проведений у компанії прекрасних людей, теплу атмосферу та нових друзів, які всього за 3 тижні стали невід'ємною частинкою мого життя."
Автор репортажу: Вишнякова Софія (10-А)
Редактор: Черпак Тетяна (10-А)
#наші_учні_найкращі #гордість_нвк141орт