Дзюба Настя

За досвідом до Word ORT Digital Skills Academy, або як наша учениця підкорювала Болгарію.

Цього літа учениця НВК №141 «ОРТ» Дзюба Анастасія виборола можливість навчатися у Word ORT Digital Skills Academy(Болгарія), де здобувала нові знання у сферах відео-, фото- та аудіо- виробництва. Ми розпитали Анастасію, як проходило навчання та про враження від поїздки:


«Привіт всім! Мене звати Дзюба Анастасія, я учениця 10-А класу НВК №141 «ОРТ» м. Києва. 
Цього літа я побувала в Word ORT Digital Skills Academy, що знаходиться в Болгарії. Word ORT Digital Skills Academy - це академія при болгарській школі №134 СОУ «Димчо Дебелянов» Louder ORT school. Академія дає можливість дізнатися все про фото (Advanced digital photography), відео (Digital video production), звук (Digital audio production) і найголовніше - навчитися чогось нового. Цей табір проводиться вже декілька років поспіль. Щоб потрапити сюди, діти, що навчаються в школах «ОРТ» в різних куточках світу, беруть участь в конкурсі. Я виграла цю путівку від Всесвітнього ОРТ, зробивши відео-ессе про себе та свої захоплення. Цього року в академії перебувало 27 дітей з 7 країн світу: України, Росії, Молдови, Латвії, Ізраїлю, Іспанії, Болгарії. 


Я дуже хотіла навчитися фотографувати. Два тижня практики з фотоапаратом, штативами та світлом допомогли мені в цьому. 
Перший тиждень ми жили в столиці Болгарії – Софії, а на другий вирушили до іншого міста– Пловдів. Було дуже багато екскурсій, наприклад, подорож до студії UFO Film and Television Studio, де ми відчули себе справжніми фотографами, операторами та звукорежисерами. Також ми відвідали справжній болгарський телевізійний канал в прямому ефірі та змогли спостерігати за роботою знімальної групи. 


Наприкінці академії ми вже мали свою власну знімальну групу та виходили в прямий ефір кожного ранку. У нас була ведуча, оператори, звукорежисери, режисери, гримери, журналісти і гості програми. Я була гостем програми, і кожного ранку мені потрібно було розповідати про те, що наша команда робила вчора. Ми відчули, що відбувається за камерою, хто і як створює телебачення. І це було неймовірно круто. 


Це була робоча сторона цієї подорожі. В академії була дружня атмосфера. Навіть якщо ми розмовляли різним мовами, в нас різні традиції та погляди, нам це взагалі не заважало, бо ми всі були як одна сім’я. Кожен набув багато корисних знань та вмінь, що знадобляться в подальшому. Ми відпочивали та навчалися. І я гадаю, для кожного, хто був там, це була яскрава і незабутня подорож!» #гордість_нвк141орт #нашідітинайкращі