Буранов Владислав

 
Учень 11-В класу, Буранов Владислав, отримав срібну медаль на конкурсі юнацької наукової творчості у Пекіні! Вітаємо його з перемогою!

Пекінський міжнародний конкурс юнацької наукової творчості проводиться кожного року. Щовесни молодь з усього світу представляє там свої дослідження у тій чи іншій області науки. Владислав, який є членом Київської МАН з 8-го класу, презентував на цьогорічному конкурсі роботу на тему «Локалізація і функціональна роль резиліну в складчастих волокнах крил оси», створену спільно з іншим членом Академії Безпалько Віктором.
Робота складалася з кількох частин. Було підготовано не тільки доповідь про функції резиліну, а ще й макет крила оси, за допомогою якого ці функції демонструвалися. Макет було створено з пдастикової крапельниці, епоксидної смоли та клею. Допоміжними засобами при демонстрації ролі цієї речовини в крилах стали гумовий пострибунчик та пластикові коктельні трубочки.


Робота над проектом розпочалася ще влітку та тривала близько шести місяців. Було прийнято рішення працювати саме над такою темою, тому що під час роботи над попереднім проектом «Використання морфологічних аномалій комах, як біоіндикаторів екологічного стану лісопаркових зон» хлопця зацікавила будова крил цих істот. Об’єктом дослідження були обрані оси, тож, озброївшись сачками, хлопці пішли відловлювати комах. Цей етап, за словами Влада, був найцікавішою частиною роботи. Найскладніше ж було відбирати ос за класифікацією.
За свою плідну працю хлопець отримав перепустку до Міжнародного конкурсу в Пекіні. У столиці Китаю учасники провели п’ять днів: перші три дні було відведено на, власне, конкурс, а протягом двох наступних юнаки та дівчата мали змогу познайомитися з цим древнім містом. На свої очі хлопець побачив Імператорський палац та Велику Китайську Стіну. Проте найбільше йому все ж запам’яталися веселі та приємні люди.

З Пекіна юнак повернувся втомленим, але задоволеним. Важке випробовування вже позаду. Проте довкілля приховує в собі ще стільки цікавого, стільки всього ще треба дослідити! Тож Владислав планує продовжувати займатися біологією, якою захоплюється змалечку.
#заКОДуйся_на_успіх
#НВК141_ОРТ
#ORT_UKRAINE
#DniproOsvita
#Змінюємо_освіту_разом
#наші_учні_найкращі
#гордість_нвк141орт
#nvk141ort